„Wróć do Sorrento” – koncert w ramach festiwalu „Sacrum et Musica”

Data: niedziela, 4 października 2015r. Godzina: 12:30 Miejsce: Kościół parafialny
Adres: Stawiskowska 10, 18-421 Piątnica

Koncert po Mszy Św. o 11:30

W programie obejmującym utwory m.in.: A. Vivaldi, R. Leoncavallo, L. Denza, E. de Curtis wystąpią:

RAFAŁ ŻURAKOWSKI – tenor
Tenor, pianista, pedagog, prowadzący intensywną działalność koncertową i pedagogiczną. Urodził się w Opolu, gdzie we wczesnym dzieciństwie rozpoczął naukę gry na fortepianie, i tu ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina.
Studia pianistyczne rozpoczął na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Włodzimierza Obidowicza, pogłębiając je na kursach mistrzowskich u Wiktora Mierżanowa i Aleksieja Orłowieckiego w zakresie interpretacji dzieł Bacha, Brahmsa, Rachmaninova, Liszta.
W trakcie trwania studiów pianistycznych zainteresował się sztuką wokalną, która stała się jego pasją. Zaowocowało to  podjęciem równoległych studiów wokalnych na tejże akademii pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sąsiadka. Swój kunszt wokalny doskonalił także w Hochschule für Musik w Wiedniu u profesora Sebastiana Vittucci’ego, na licznych kursach mistrzowskich oraz kontakt z osobowościami  prof. G. Kahry’ego, prof. T. Żylis-Garę, i prof. Christiana Elsnera. Jest laureatem V Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju. Współpracował z większością polskich orkiestr, a także  z operą dolnośląską w której debiutował rolą Alfreda opery Traviata G.Vediego.
Koncertował na wielu festiwalach muzycznych m.in.: na  Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans,  Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Eurosilesia,  Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju,  Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie,  Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu,  Międzynarodowym Festiwalu Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam , a także na Dniach Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim, Festival International de Musique Sion Valais, na Dniach Muzyki i Kultury Żydowskiej w Opolu i Festiwalu Polskich Kompozytorów Zapomnianych, Opolskich Dniach Oratoryjnych, współpracując ze Shlomo Mintzem, Dalią Atlas, Peterem Fangerem, Friedemanem Bohme, Bogusławem Dawidowem, Wiesławem Ochmanem, Zygmuntem Rychertem, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, a także Krzysztofem Jakowiczem. Wielokrotnie koncertował pod batutą swojego brata Bartosza Żurakowskiego, wykonując partie oratoryjno kantatowe jak również podczas gal operowych. Koncertował we Włoszech, Austrii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Czechach, Szwajcarii, Danii.
W kręgu zainteresowań artysty obok liryki wokalnej wielu narodów,  jest muzyka oratoryjno-kantatowa, różnych epok i stylów. Ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne oraz płytowe. Obok działalności pedagogicznej pełni również funkcję konsultanta wokalnego Chóru Filharmonii Opolskiej.

KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
Kwartet „Alla Breve” założony został w 1992 roku przez Jana Zugaja, muzyka Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Pozostali członkowie kwartetu to również artyści FKWiL. Alla Breve w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów od baroku do czasów współczesnych, jak również muzykę filmową i standardy muzyki jazzowej. Kwartet koncertuje w Polsce, kilka koncertów odbył w Niemczech.

Więcej informacji o festiwalu „Sacrum et Musica” na stronie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży