2025.06.15 – Uroczystość Najświętszej Trójcy
- Bóg zapłać za dar serca złożony na tacę, przeznaczony na WSD w Łomży. Alumnowi tej uczelni dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
- W najbliższy czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała – dzień szczególnej czci wspólnoty Kościoła wobec Chrystusa Eucharystycznego. Msze Św. o 8.00 , 10.00 i 17.00. Po mszy świętej o 10.00, jak co roku, wyruszy procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy i o pomoc rodzinom tradycyjnie je przygotowującym. II ołtarz – bardzo prosimy o przygotowanie mieszkańców Pęzy. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. Zapraszamy do procesji dzieci, szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., strażaków, grupy modlitewne, feretrony z poszczególnych miejscowości, poczty sztandarowe; wszystkich zapraszamy bardzo, bardzo serdecznie. Jak w ubiegłym roku, prosimy o przyniesienie ze sobą śpiewników, aby wspólnie śpiewać pieśni eucharystyczne.
- Z racji Bożego Ciała adoracji czwartkowej nie będzie.
- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Adama Bargielskiego.
- W następny czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci na mszy św. o 17.00.
- Na prace remontowe dar serca złożyło w ubiegłym tygodniu 4 rodziny: z Kalinowa – 400 zł, z ul. Czarnockiej – 200 zł i 50 zł /wpłaty na konto/, z ul. Jedwabieńskiej – 200 zł. Bóg zapłać serdeczne. W poniedziałek zainstalowane będzie tabernakulum po renowacji, a w Boże Ciało zostanie poświęcone. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał naszej parafii dotację w wysokości 100 tys. zł na 2 etap renowacji zabytkowego ołtarza Matki Bożej. Przewidywany koszt całkowity około 300 tys. zł. Za każdą pomoc serdeczne Bóg zapłać
- Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi.
Życzymy wszystkim miłego tygodnia. Szczęść Boże!
